Όλες οι εκδηλώσεις

100 χρόνια Πολιτισμός - "Ο Αρχοντοχωριάτης"

Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2024

100 χρόνια Πολιτισμός - "Ο Αρχοντοχωριάτης"

Στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 100 χρόνια της Λεοντείου Σχολής Αθηνών αναβιώνουμε την πρώτη παράσταση που ανέβηκε το 1924, το έργο του Μολιέρου "Ο Αρχοντοχωριάτης".

Επετειακή θεατρική παράσταση "Ο Αρχοντοχωριάτης" του Μολιέρου

Κυριακή, 10 Μαρτίου 2024

Επετειακή θεατρική παράσταση "Ο Αρχοντοχωριάτης" του Μολιέρου

Οι Μαριανοί Αδερφοί, το Συμβούλιο Διεύθυνσης, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές της Λεοντείου Σχολής Αθηνών, έχουμε την τιμή και τη χαρά να σας προσκαλέσουμε στη θεατρική παράσταση "Ο Αρχοντοχωριάτης" του Μολιέρου την Κυριακή 10 στις 18:30 και την Τετάρτη 13 Μααρτίου 2024 στις 19:30, στο θέατρο του σχολείου μας.

Για κρατήσεις θέσεων: https://split.to/tickets

12η Ημερίδα για την Αγωγή Σταδιοδρομίας και τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.

Σάββατο, 9 Μαρτίου 2024

12η Ημερίδα για την Αγωγή Σταδιοδρομίας και τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.

• Η Λεόντειος Σχολή Αθηνών, στο πλαίσιο των επιλογών και πρωτοβουλιών της για τη ολόπλευρη κατάρτιση των μαθητών και στην προσπάθειά της να προσφέρει στα παιδιά ολοκληρωμένη υποστήριξη στο πλαίσιο του Επαγγελματικού Προσανατολισμού, διοργανώνει φέτος τη 12η Ημερίδα για την Αγωγή Σταδιοδρομίας και τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.
Χαρούμενη Μέρα 2024 "Το σχολείο που ονειρεύομαι"

Σάββατο, 2 Μαρτίου 2024

Χαρούμενη Μέρα 2024 "Το σχολείο που ονειρεύομαι"

Η Λεόντειος Σχολή Αθηνών ανοίγει τις πόρτες της για να υποδεχτεί τους μικρούς μαθητές στην Α' Δημοτικού!

Πάμε Γυμνάσιο/Portes Ouvertes/Open Day

Σάββατο, 13 May 2023

Πάμε Γυμνάσιο/Portes Ouvertes/Open Day

Θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε στην ανοιχτή εκδήλωση του Γυμνασίου (Πάμε Γυμνάσιο/Portes Ouvertes/Open Day) που θα λάβει χώρα το Σάββατο 13 Μαΐου 2023, στην αυλή του Γυμνασίου της Λεοντείου Σχολής Αθηνών.

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού 2023

Τρίτη, 14 Μαρτίου 2023

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού 2023

Την Τρίτη 14 Μαρτίου 2023, και ώρα 12:15-13:50, οι μαθητές μας (Β’ και Γ’΄Λυκείου)

θα έχουν την χαρά να συναντήσουν από κοντά φοιτητές/τριες, πρώην μαθητές/τριες του σχολείου μας,

έτσι ώστε να ενημερωθούν για την ακαδημαϊκή τους πορεία τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.

Rock you like a hurricane

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2023

Rock you like a hurricane

Η Μαριανή Οικογένεια, το Συμβούλιο Διεύθυνσης, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές της Λεοντείου Σχολής Αθηνών, έχουν την τιμή και τη χαρά να σας προσκαλέσουν στη Rock Συναυλία, το Σάββατο 11 και την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023, ώρα 20:00, στο θέατρο του σχολείου μας.

Χαρούμενη Μέρα - Portes Ouvertes

Σάββατο, 4 Μαρτίου 2023

Χαρούμενη Μέρα - Portes Ouvertes

Στη “Χαρούμενη Μέρα” της Λεοντείου Σχολής Αθηνών τα παιδιά προετοιμάζονται για την Α’ Δημοτικού.

Esports: "Χάσιμο χρόνου ή επένδυση στο μέλλον;"

Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2023

Esports: "Χάσιμο χρόνου ή επένδυση στο μέλλον;"

Μια εκδήλωση για να γνωρίσετε μία από τις πλέον αναπτυσσόμενες βιομηχανίες, αυτή των Esports.