![Η Ομάδα Γυμναστικής στο 14ο EUROGYM](/sites/default/files/styles/article_card/public/2024-07/11.1.jpg?itok=8QLwyeT4)
Στο Λύκειο της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης δε στοχεύουμε απλά στην επιτυχία των μαθητών/-τριών μας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Επιδιώκουμε την απόκτηση ουσιαστικών γνώσεων, αλλά και όλων εκείνων των δεξιοτήτων που θα συμβάλλουν στην διαμόρφωση μιας ολοκληρωμένης προσωπικότητας.
Οι μαθητές/-τριές μας εξελίσσονται διαρκώς μαθαίνοντας να ερευνούν, να συνεργάζονται με υπευθυνότητα, σεβασμό και ενσυναίσθηση, αποκτώντας μια θετική στάση ζωής.