Επιμόρφωση του προσωπικού του Σχολείου μας για την αντιμετώπιση της παιδικής κακοποίησης

Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου 2024

Την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου, όλο το εκπαιδευτικό, διοικητικό και τεχνικό προσωπικό του Σχολείου μας παρακολούθησε μια ενδιαφέρουσα ημερίδα σχετική με την αντιμετώπιση της παιδικής κακοποίησης.

Την εκδήλωση, που οργάνωσε η ομάδα προστασίας ανηλίκων του σχολείου μας, πλαισίωσαν με την επιστημονική τους κατάρτιση, ειδικοί επί του θέματος, όπως η ψυχολόγος και επιστημονική συνεργάτιδα του Χαμόγελου του Παιδιού κ. Ι. Χαρδαλούπα, η νομικός κ. Η. Κουτσούκου, ο ψυχίατρος από το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού, κ. Γ. Νικολαΐδης και ο επίτροπος του Diktya Foundation κ. R. Novell.