Σημαντικές διακρίσεις για τις ομάδες του Σχολείου μας σε μπάσκετ και βόλεϊ

Τετάρτη, 5 April 2023
Σημαντικές διακρίσεις για τις ομάδες του Σχολείου μας σε μπάσκετ και βόλεϊ

Τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Oμάδα μπάσκετ μαθητών του Γυμνασίου μας στο final 4 του Πρωταθλήματος των Α.Σ.Ι.Σ. Την τελική φάση φιλοξένησε το Σχολείο μας, στο Κλειστό Γυμναστήριο “MARCHELINE CHAMPAGNAT”, την Κυριακή 2 Απριλίου 2023.
Η ομάδα μας έφτασε αήττητη, παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ μέχρι τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, στον οποίο και ηττήθηκε με τρεις (3) πόντους διαφορά.

Πολύ σημαντική διάκριση και για την ομάδα βόλεϊ μαθητριών του Γυμνασίου μας, η οποία έφτασε αήττητη μέχρι τα ημιτελικά της διοργάνωσης. Στον ημιτελικό, όμως, έχασε στις λεπτομέρειες από την ομάδα της Ελληνογερμανικής Αγωγής με αποτέλεσμα να αγωνιστεί με την ομάδα της Σχολής Μωραΐτη στον μικρό τελικό και να τη νικήσει, κατακτώντας την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.