Συμμετοχές και διακρίσεις στα πρωταθλήματα των Α.Σ.Ι.Σ.

Τετάρτη, 25 Ιανουαρίου 2023
Συμμετοχές και διακρίσεις στα πρωταθλήματα των Α.Σ.Ι.Σ.

Οι ομάδες βόλεϊ μαθητών/-τριών του Λυκείου μας συμμετείχαν στην τελική φάση του Πρωταθλήματος των Α.Σ.Ι.Σ., την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023, στα γήπεδα των Τοσιτσείων Εκάλης.

Η ομάδα των μαθητών μας κατέλαβε την τρίτη (3η) θέση και το χάλκινο μετάλλιο, νικώντας στον μικρό τελικό την ομάδα της Γερμανικής Σχολής Αθηνών.

Οι μαθήτριές μας, αντίστοιχα, κατέλαβαν την τέταρτη (4η) θέση ανάμεσα στα 16 συμμετέχοντα Σχολεία του εν λόγω Πρωταθλήματος.

ΜΠΑΣΚΕΤ

Η ομάδα μπάσκετ μαθητών του Λυκείου μας έφτασε μέχρι τα προημιτελικά του Πρωταθλήματος των Α.Σ.Ι.Σ.

Πιο συγκεκριμένα, στο γήπεδο της Ελληνογερμανικής Αγωγής και στο final 8 της διοργάνωσης, αντιμετώπισε την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Δούκα, η οποία μας κέρδισε.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος, η οποία διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο του Σχολείου μας, η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ κατέλαβε τη δεύτερη (2η) θέση στον όμιλό της.