Πρώτη (1η) θέση στη Δ’ Αθήνας στο μπάσκετ και στο βόλεϊ Λυκείων

Τρίτη, 26 Μαρτίου 2024
Πρώτη (1η) θέση στη Δ’ Αθήνας στο μπάσκετ και στο βόλεϊ Λυκείων

Οι ομάδες μπάσκετ μαθητριών και βόλεϊ μαθητών του Λυκείου μας τερμάτισαν στην πρώτη (1η) θέση, νικώντας στους τελικούς της πρώτης φάσης του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος της Δ’ Διεύθυνσης του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.
Η ομάδα των μαθητριών μας προχώρησε ένα βήμα ακόμα, νικώντας και στην επόμενη αγωνιστική, αλλά αποκλείστηκε στη συνέχεια, καθώς έχασε στον ημιτελικό της Αθήνας.

Οι μαθητές μας στο ποδόσφαιρο, ενώ ξεκίνησαν καλά, κερδίζοντας στον πρώτο αγώνα που έδωσαν, στάθηκαν, όμως, άτυχοι στον επόμενο, αφού έχασαν στη διαδικασία των πέναλτι.
Οι μαθήτριές του βόλεϊ, ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες στο tie break του πρώτου αγώνα που έδωσαν.

Για κάποιους/-ες ο κύκλος των σχολικών αγώνων έκλεισε, καθώς φέτος βρίσκονται στην τελευταία τάξη του Λυκείου.