Προημιτελική και ημιτελική φάση στο μπάσκετ Λυκείου Α.Σ.Ι.Σ.

Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2024
Προημιτελική και ημιτελική φάση στο μπάσκετ Λυκείου Α.Σ.Ι.Σ.

Η ομάδα μπάσκετ μαθητών του Λυκείου μας προκρίθηκε ως πρώτη (1η) στον όμιλό της στο f8 του Πρωταθλήματος των Α.Σ.Ι.Σ. Όμως, λόγω των απουσιών αρκετών παικτών, δεν κατάφερε να νικήσει στην προημιτελική φάση, η οποία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024, στο γήπεδο της Ελληνογερμανικής Αγωγής, την αντίστοιχη ομάδα μπάσκετ της Ερασμείου.

Επίσης, λόγω πολλών σημαντικών απουσιών της ομάδας μπάσκετ των μαθητριών του Λυκείου μας, δεν λάβαμε μέρος στο f4 του Πρωταθλήματος των Α.Σ.Ι.Σ. Οι μαθήτριές μας συμμετείχαν με τις ομάδες στις οποίες αγωνίζονται στο 3ο Rising Star στον Βόλο, μια διοργάνωση για την ανάδειξη νέων ταλέντων στο μπάσκετ.

Μαθητές
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΕΚΠ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ             53 - 27
ST. CATHERINE’S - ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ             27 - 65
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ             46 - 32