Το Νηπιαγωγείο και ο Παιδικός Σταθμός έφεραν στο Σχολείο μας τους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Πέμπτη, 30 May 2024

Την Κυριακή 26 Μαΐου το Διαμαντίδειο Νηπιαγωγείο και ο Παιδικός Σταθμός  κήρυξαν την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων! Η Ολυμπιάδα μας είχε ιέρειες, αθλήματα, τραγούδια, πολλά χαμόγελα μεταφέροντας έτσι στη σκηνή την αξία και το πνεύμα των Ολυμπιακών Αγώνων!

Η σχολική παράσταση και η δραματοποίηση ενισχύουν στα παιδιά τη σημασία του ομαδικού πνεύματος και της ομαδικής προσπάθειας . Τα βοηθά να εξοικειωθούν με την έκθεση σε μεγάλο κοινό , ενισχύει την αυτοπεποίθησή τους, καθώς και το αίσθημα της δημιουργίας .

Ευχαριστούμε πολύ το Μαριανό Οργανισμό, τη Γενική Διεύθυνση της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης και τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους και το δυνατό τους χειροκρότημα! Τέλος, ευχαριστούμε φυσικά τους μικρούς μας μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό  που με όρεξη, αγάπη και μεράκι συνέβαλαν σε αυτό το αποτέλεσμα ! Καλό Καλοκαίρι!