Επίσκεψη Γενικών Συμβούλων της Μαριανής Αδελφότητας στη Λεόντειο Σχολή Αθηνών & στη Λεόντειο Σχολή Νέας Σμύρνης

Δευτέρα, 15 May 2023

Την Πέμπτη 11 και την Παρασκευή 12 Μαΐου 2023, επισκέφτηκαν τη Λεόντειο Σχολή Αθηνών και τη Λεόντειο Σχολή Νέας Σμύρνης οι Αδελφοί, Ben Consigli και Joao Carlos do Prado, Γενικοί Σύμβουλοι της Μαριανής Αδελφότητας και Υπεύθυνοι για την Ευρώπη.

Ο αδελφός Ben και ο αδελφός Joao Carlos ξεναγήθηκαν στα σχολεία μας και ενημερώθηκαν για τη δομή, τη λειτουργία, το παιδαγωγικό έργο και την κοινωνική προσφορά των Λεοντείων Σχολών στην Ελλάδα. Επιπλέον, συναντήθηκαν με μαθητές όλων των βαθμίδων, καθώς και με το προσωπικό των δύο σχολείων.

Η επίσκεψη των αδελφών Ben και Joao Carlos στα εκπαιδευτήριά μας ήταν ιδιαίτερα εποικοδομητική, αφού συνέβαλε στο να κατανοήσουμε όλοι καλύτερα ότι αποτελούμε μέλη της παγκόσμιας μαριανής οικογένειας, με κοινό παιδαγωγικό όραμα, η οποία εκτείνεται σε 80 χώρες του κόσμου, και στις πέντε ηπείρους του πλανήτη.