Εκδήλωση τιμής και μνήμης του Αγίου Μαρκελλίνου Champagnat

Πέμπτη, 6 Ιουνίου 2024
Εκδήλωση τιμής και μνήμης του Αγίου Μαρκελλίνου Champagnat

Το Σάββατο 1η Ιουνίου 2024, η κοινότητα των Μαριανών Αδελφών, ο Μαριανός Οργανισμός Λεοντείων Σχολών και Κοινωνικών Έργων, καθώς και όλο το προσωπικό της Λεόντειου Σχολής Νέας Σμύρνης και της Λεόντειου Σχολής Αθηνών, τίμησαν την εορτή του Αγίου Μαρκελλίνου Champagnat σε μία εορταστική εκδήλωση που έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις των Δημοτικών της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης.

Η γιορτή περιελάμβανε ένα σύντομο δραματοποιημένο αφιέρωμα στον βίο του ιδρυτή των Μαριανών Αδελφών και συνοδεύτηκε από τη χορωδία Ambitus υπό τη διεύθυνση της κυρίας Κατερίνας Βασιλικού και τον πιανίστα κύριο Μιχάλη Χανό, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε δείπνο.

Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στην διεξαγωγή της όμορφης αυτής εκδήλωσης και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου!