39ος Μαραθώνιος της Αθήνας "ο Αυθεντικός"

Δευτέρα, 14 Νοεμβρίου 2022
39ος Μαραθώνιος της Αθήνας "ο Αυθεντικός"

Όπως πάντα ήταν μια απίστευτη και πρωτόγνωρη εμπειρία για όλους, η οποία θα μείνει χαραγμένη στη μνήμη μας μέχρι την επόμενη!!

Μεγάλη υπήρξε η συμμετοχή μας στον 39ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, ο οποίος διεξήχθη την Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022 στους άδειους δρόμους της πρωτεύουσας.

Συγκεκριμένα, υπό τον συντονισμό των Καθηγητών Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας, 11 δρομείς Γυμνασίου-Λυκείου έλαβαν μέρος και έτρεξαν στα 5 χιλιόμετρα, ενώ άλλοι 60 μαθητές και μαθήτριες συμμετείχαν ως εθελοντές στον Τομέα Παράδοσης Μεταλλίων των δρομέων του Αυθεντικού Μαραθωνίου και των 5 χιλιομέτρων του Παναθηναϊκού Σταδίου, βοηθώντας και κατευθύνοντας τους δρομείς.