23ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών των Α.Σ.Ι.Σ.

Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2024
23ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών των Α.Σ.Ι.Σ.

Το Σάββατο 9 Μαρτίου 2024, στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο στον Άλιμο πραγματοποιήθηκε το 23ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών των Α.Σ.Ι.Σ από τα Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. Μαλλιάρα με τον τίτλο «Εμπάτε αγόρια στον χορό… κορίτσια στο τραγούδι…».

Μια ιδιαίτερη βραδιά, κατά τη διάρκεια της οποίας τα δώδεκα (12) Ιδιωτικά Σχολεία που συμμετείχαν με τις χορευτικές τους ομάδες παρουσίασαν χορούς του τόπου μας από τον Έβρο μέχρι την Κρήτη και από τα Επτάνησα μέχρι τα Δωδεκάνησα.

Η Ομάδα των παραδοσιακών χορών του Λυκείου μας αποτελούμενη από σαράντα (40) μαθητές/-τριες, ανοίγοντας το εν λόγω Φεστιβάλ, παρουσίασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους χορούς της Ηπείρου τους οποίους είχε επιλέξει και διδάξει η Καθηγήτρια του Σχολείου μας, κα Δανάη Νόντα.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους και σε όλες!