Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο μπάσκετ κορασίδων

Τρίτη, 11 Ιουλίου 2023
Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο μπάσκετ κορασίδων

Η Ειρήνη Ανδρέου αθλήτρια του Κρόνου Αγίου Δημητρίου και μαθήτρια της Α’ Λυκείου του Σχολείου μας αναδείχτηκε Πρωταθλήτρια με την ομάδα της στην τελική φάση του 34ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων ΟΠΑΠ. Η εν λόγω τελική φάση με τις οκτώ (8) καλύτερες ομάδες της Ελλάδας ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 6 Ιουλίου 2023 στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Ραφήνας, βρίσκοντας τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου νικητή επί του Άρη με σκορ 46 – 32. Στην τρίτη (3η) θέση, με τις Εσπερίδες Καλλιθέας, η Αλεξία Μανωλοπούλου επίσης μαθήτρια του Σχολείου μας.
    Η Ειρήνη ψηφίστηκε και αναδείχτηκε από τους προπονητές ως πολυτιμότερη παίκτρια (MVP) της διοργάνωσης και συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη πεντάδα.
Πολλά συγχαρητήρια για τη διάκρισή της και τις ευχόμαστε ανάλογες επιτυχίες στο μέλλον.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης 46 - 32