Ο Μικρός Πρίγκιπας ζωντανεύει στο θέατρο του Σχολείου μας!

Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2024
Ο Μικρός Πρίγκιπας ζωντανεύει στο θέατρο του Σχολείου μας!

Οι μαθητές/τριες της Ε΄και ΣΤ΄ τάξης, παρακολούθησαν στο θέατρο του Σχολείου μας τη θεατρική παράσταση «Ο Μικρός Πρίγκιπας» από το GOLDEN ENGLISH THEATRE.

Τα παιδιά συνόδευσαν τον Μικρό Πρίγκιπα στα ταξίδια και τις περιπέτειές του, συμμετέχοντας στη δράση επί σκηνής και αναζήτησαν τη γνώση και το μεγάλο μυστικό. Το μυστικό πως η καρδιά είναι αυτή που πρέπει να τα οδηγεί και η μόνη που μπορεί να δει καθαρά πέρα από όσα μπορούν να δουν τα μάτια. O Μικρός Πρίγκιπας αντιπροσωπεύει κάθε παιδί από μας. Είναι ένας περιπλανώμενος, που ρωτά ανήσυχα για τα πάντα και είναι πρόθυμος να ασχοληθεί με τα αόρατα μυστήρια του σύμπαντος. Και αυτό είναι το κλειδί για την κατανόηση του κόσμου και την κατάκτηση της ευτυχίας.