Μια μέρα γεμάτη εκπλήξεις!

Πέμπτη, 21 Δεκεμβρίου 2023
Μια μέρα γεμάτη εκπλήξεις!

Ποτέ δεν περιμέναμε ότι εμείς οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης θα ζούσαμε τόσο έντονα τις μέρες των Χριστουγέννων. Μέχρι και ο Άγιος Βασίλης μάς επισκέφτηκε!!! Ηλικιωμένος, χαμογελαστός, χτυπώντας την κουδούνα του, μας πρόσφερε δωράκια και έλεγε στον καθένα/μιά από εμάς και μια ευχή – συμβουλή. Τον συνόδευε, όπως πάντα και η σύζυγός του που μας έδινε τα δώρα και ατελείωτα χαμόγελα! Όπως πάντα τα δωράκια ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, γιατί ο Άγιος Βασίλης είχε πολύ δουλειά και δεν προλάβαινε να τα φτιάξει!!!!! Ευχαριστούμε πολύ τον Άγιο Βασίλη, τη σύζυγό του και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Λίγο αργότερα άλλη μια έκπληξη μας περίμενε! Ήρθαν και μας είπαν τα κάλαντα παιδιά από το Διαμαντίδειο Νηπιαγωγείο!!!!!

Πόση χαρά νιώσαμε που κάποιοι/ες από μας είδαμε παλιούς μας συμμαθητές και ακούσαμε τις φωνές τους….. Κρατούσαν τρίγωνα και κουδουνάκια κι εμείς τους προσφέραμε ένα μικρό κέρασμα.

Και του χρόνου!!!!!