Χριστουγεννιάτικα στολίδια, γλυκίσματα, διακοσμητικά για καλό σκοπό!

Παρασκευή, 8 Δεκεμβρίου 2023
Χριστουγεννιάτικα στολίδια, γλυκίσματα, διακοσμητικά για καλό σκοπό!

Πρώτες μέρες του Δεκέμβρη και το Σχολείο μας μπαίνει σε εορταστική ατμόσφαιρα. Οι τάξεις στολίζονται με υπέροχες δημιουργίες των παιδιών, ένα δέντρο με όμορφα χειροποίητα στολίδια στήνεται στο γραφείο, η τεράστια φάτνη μάς ταξιδεύει στη Βηθλεέμ και φυσικά οργανώνεται το χριστουγεννιάτικο παζάρι μας!

Και τι δεν έχει κάθε χρόνο… Στολίδια για το δέντρο, χειροποίητα γλυκίσματα, επιτραπέζια διακοσμητικά, αυτοκόλλητα διακοσμητικά, χριστουγεννιάτικα αξεσουάρ και χίλια δυο άλλα πράγματα για να στολίσουμε γιορτινά το σπίτι μας. Όλα αυτά όμορφα τακτοποιημένα και οργανωμένα με τη βοήθεια συναδέλφων, μαμάδων παλαιών μαθητών/τριών μας καθώς και του διοικητικού και τεχνικού προσωπικού του Σχολείου μας, έτοιμα να αγοραστούν με χαρά από τα παιδιά, ειδικά γνωρίζοντας ότι τα έσοδα είναι για φιλανθρωπικό σκοπό.

Και του χρόνου!