Κλιματική αλλαγή: Μύθοι και αλήθειες

Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2023
Κλιματική αλλαγή: Μύθοι και αλήθειες

Στις 21 Νοεμβρίου είχαμε την τιμή να υποδεχτούμε στο Σχολείο μας τον Καθηγητή Φυσικής Περιβάλλοντος του ΕΚΠΑ και Μέλος της Επιστημονικής Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την Κλιματική Αλλαγή, Kων/νο Καρτάλη.

Η ομιλία του κ. Καρτάλη έρχεται να απαντήσει στις απορίες και στους προβληματισμούς των μαθητών/ - τριών και των φορέων της σχολικής μας κοινότητας που διατυπώθηκαν με βάση τις αρχές της συμμετοχικής ηγεσίας, κατά τη διάρκεια ενός prοaction Café που οργανώθηκε στις 31 Οκτωβρίου υπό την καθοδήγηση του κ. Πανταζίδη και συνεργατών του.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Καρτάλη που μας τίμησε με την παρουσία του, καθώς και όλους τους καθηγητές/-τριες και μαθητές/-τριες που συμμετείχαν στη διεξαγωγή αυτής της ημερίδας!