Η εβδομάδα μας στο Νηπιαγωγείο και τον Παιδικό Σταθμό! (18/9 - 22/9)

Σάββατο, 23 Σεπτεμβρίου 2023
Η εβδομάδα μας στο Νηπιαγωγείο και τον Παιδικό Σταθμό! (18/9 - 22/9)

Είσαι σπίτι σου!

Η σχολική χρονιά ξεκίνησε και το Διαμαντίδειο Νηπιαγωγείο είναι γεμάτο χαμόγελα και χαρούμενες παιδικές φωνές!  Μέσα από ποικίλες ομαδοσυνεργατικές δραστηριότητες οι μικροί μαθητές ένιωσαν άνετα και οικεία, είχαν διάθεση να μοιραστούν πληροφορίες για τον εαυτό τους, αλλά και τα συναισθήματά τους.

Στον Παιδικό σταθμό του Σχολείου μας παίξαμε πολλά παιχνίδια για να γνωριστούμε και να ξεκινήσει όμορφα η σχολική χρονιά. Μάθαμε τι αρέσει στους φίλους μας με το ζάρι γνωριμίας. Ταξιδέψαμε στους χώρους του σχολείου μας με την κορδέλα της τάξης και αφού συμφωνήσαμε ότι είμαστε όλοι μια ομάδα, φτιάξαμε το δέντρο της φιλίας!

Με πυξίδα την αγάπη, τα θέλω αλλά και τις ανάγκες των παιδιών μας, μικροί και μεγάλοι ας γίνουμε συνεπιβάτες στο ταξίδι των εμπειριών και των γνώσεων που ξεκινά!