Επίσκεψη στην Marmaras Navigation LTD του κ. Διαμαντίδη

Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2023
Επίσκεψη στην Marmaras Navigation LTD του κ. Διαμαντίδη

Την Τετάρτη 22/11/2023 μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου των Λεοντείων Σχολών Νέας Σμύρνης και Αθηνών επισκέφθηκαν τη ναυτιλιακή εταιρία Marmaras Navigation LTD του αποφοίτου μας κ. Διαμαντίδη.Τα παιδιά και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί έτυχαν θερμής υποδοχής και φιλοξενίας με πλούσια κεράσματα και εξαιρετικής ποιότητας περιποίηση.

Στους μαθητές και στις μαθήτριες μίλησε πρώτα ο κ. Διαμαντίδης, δίνοντας ουσιαστικές συμβουλές για την επαγγελματική τους πορεία μετά το σχολείο και στη συνέχεια συνεργάτες του στην εταιρία ανέλυσαν στα παιδιά τα αντικείμενα και τις ειδικότητες που περιλαμβάνει μια ναυτιλιακή εταιρία και τις προοπτικές που υπάρχουν στο κάθε ένα από αυτά. Ιδιαίτερη στιγμή αποτέλεσε η αναφορά του κ. Διαμαντίδη στα μαθητικά του χρόνια και στους freres.

Στο τέλος της ομιλίας του ο Fr. Ματθαίος και η Γενική Διευθύντρια της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης κ. Τσαούση Δέσποινα πρόσφεραν στον κ. Διαμαντίδη αναμνηστικά δώρα - δημιουργίες των παιδιών του Διαμαντίδειου Νηπιαγωγείου.