Το Δημοτικό μας γιορτάζει το τέλος της σχολικής χρονιάς!

Πέμπτη, 15 Ιουνίου 2023
Το Δημοτικό μας γιορτάζει το τέλος της σχολικής χρονιάς!

Τη Δευτέρα 12 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η καλοκαιρινή γιορτή λήξης του Δημοτικού Χρυσόστομος Σμύρνης στην οποία έλαβαν μέρος οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ και Α’ τάξης.

Η αυλή μας στολίστηκε με πολύχρωμα μπαλόνια και υποδέχτηκε μικρούς και μεγάλους. Τα παιδιά της Γ’ τάξης μάς καθήλωσαν με τα προγράμματα που είχαν ετοιμάσει με τη γυμνάστριά τους στα πλαίσια των γυμναστικών επιδείξεων, ενώ τα πρωτάκια μάς ταξίδεψαν σε καλοκαιρινούς προορισμούς γεμάτους ήλιο, θάλασσα, χορό και... απρόοπτα!

Απολαύσαμε τις καλοκαιρινές τους περιπέτειες και τους συνοδέψαμε στα ταξίδια που είχαν ετοιμάσει με βάρκα τα όνειρά τους, με τη βοήθεια των δασκάλων τους. Τα σκηνικά, τα χαμόγελα και το κέφι όλων των συμμετεχόντων μας εντυπωσίασαν και μας συγκίνησαν! Καλό καλοκαίρι!