Το Δημοτικό μας γιορτάζει το «ΟΧΙ»

Παρασκευή, 27 Οκτωβρίου 2023
Το Δημοτικό μας γιορτάζει το «ΟΧΙ»

Ανδρείοι εσείς που πολεμήσατε και πέσατε δοξασμένα. Όταν θέλουν οι Έλληνες να καυχηθούνε, «Τέτοιους βγάζει το Έθνος μας», θα λένε και έτσι θαυμάσιος θα είναι ο έπαινός σας.
Τιμή και δόξα στους νεκρούς μας!

Τιμή και δόξα στους αγωνιστές της λευτεριάς!

Αυτό είναι το μήνυμα που μας μετέφεραν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Δημοτικών μας με το αφιέρωμα που παρουσίασαν για την 28η Οκτωβρίου.

Μετά το τέλος της γιορτής για την Εθνική Επέτειο, μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ' τάξης τίμησαν την αθάνατη ελληνική σημαία, κάνοντας παρέλαση τόσο στο Σχολείο υπό τον ρυθμό της  μπάντας, όσο και μπροστά από την Εστία της Ν.Σμύρνης, καταθέτοντας στεφάνι στο μνημείο.28η

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια και στα παιδιά και στις δασκάλες τους που επιμελήθηκαν τη γιορτή!

Συντελεστές:

Δημοτικό Χρυσόστομος Σμύρνης: κα Ρήγα Α.

Δημοτικό Άγιος Διονύσιος: κα Παναγοπούλου Κ., κα Μαρ Β.,, κα Καμπούρη Ε., κα Γαλάτη Α,, κα Φωσκόλου Δ., κα Βασιλοπούλου Β.