![1η θέση και χρυσό μετάλλιο στο Brazilian Jiu Jitsu](/sites/default/files/styles/article_card/public/2023-02/img-45161187de8006ae115b4f40522315e3-v.jpg?itok=8DHBcooU)
Ασημένιο μετάλλιο στο Brazilian Jiu Jitsu
Πέμπτη, 29 Φεβρουαρίου 2024
![Ασημένιο μετάλλιο στο Brazilian Jiu Jitsu](/sites/default/files/styles/content_image/public/2024-02/11_1.jpg?itok=spzaIO9R)
Η μαθήτρια της Δευτέρας (Β’) Τάξης του Γυμνασίου Σταματίνα-Ασπασία Μωραΐτη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Κύπελλο Brazilian Jiu Jitsu που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου 2023 στο Κλειστό Γυμναστήριο «ΔΑΪΣ» στο Μαρούσι.
Η εν λόγω μαθήτριά μας αγωνίστηκε στην κατηγορία των κοριτσιών 13 ετών στα -45kg και στα -49 kg.