1η θέση και χρυσό μετάλλιο στο Brazilian Jiu Jitsu
Παρασκευή, 25 Νοεμβρίου 2022
![1η θέση και χρυσό μετάλλιο στο Brazilian Jiu Jitsu](/sites/default/files/styles/content_image/public/2023-02/img-45161187de8006ae115b4f40522315e3-v.jpg?itok=YstHXtD5)
Η μαθήτρια Σ.-Α. Μωραΐτη της Α’ Γυμνασίου κατέλαβε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Brazilian Jiu Jitsu, το οποίο διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο του Περιστερίου το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Νοεμβρίου 2022.
Η εν λόγω μαθήτριά μας αγωνίστηκε στην κατηγορία έως 39,5kg κοριτσιών στην γκρι και κίτρινη ζώνη, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.