Συμμετοχή Αθλητικoύ Συλλόγου ΑμεΑ Ιωνάς Ionas 2007 στην Αναβίωση του Επετειακού Αγώνα Ανωμάλου Δρόμου

Κυριακή, 17 Μαρτίου 2024

Στο πλαίσιο των επετειακών εκδηλώσεων για τα 100 χρόνια λειτουργίας του κτηρίου της Λεοντείου Σχολής Αθηνών και συγκεκριμένα στην αναβίωση του Ανωμάλου Δρόμου, εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον αθλητικό σύλλογο ΑμεΑ Ιωνάς Ionas 2007 για τη συνεισφορά και συμμετοχή του.

Ειδικότερα, η ενημέρωση και το βιωματικό εργαστήριο που πραγματοποιήθηκε στον χώρο του σχολείου μας, από τον υπεύθυνο του συλλόγου κ. Γιώργο Γκούντα με τη συμμετοχή αθλητών ΑμεΑ, έδωσε την ευκαιρία στους/στις μαθητές/τριες της Ε΄ Δημοτικού που το παρακολούθησαν να γνωρίσουν τα παραολυμπιακά αγωνίσματα και να χρησιμοποιήσουν τα χειρήλατα οχήματα που είχαν μεταφερθεί στο σχολείο μας, ώστε να κατανοήσουν βιωματικά τον τρόπο με τον οποίο αγωνίζονται οι συγκεκριμένοι αθλητές/τριες.

Η υποστήριξή μας σε τέτοιες δράσεις παραμένει διαχρονική και συνεχής αποτελώντας τον θεμέλιο λίθο κοινότητας μας που χαρακτηρίζεται από τις αξίες της αλληλεγγύης και της αποδοχής.