Προκήρυξη Πανελλήνιων Αγώνων Κωπηλασίας των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., σχολικού έτους 2023-2024

Σάββατο, 6 Απριλίου 2024

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Ελληνική Κωπηλατική Ομοσπονδία Φιλάθλων Ναυτικών Σωματείων (Ε.Κ.Ο.Φ.Ν.Σ.):
Π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ε ι
τους Πανελλήνιους Αγώνες Κωπηλασίας μαθητών και μαθητριών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας, σχολικού έτους 2023-2024. Η διοργάνωση των ανωτέρω αγώνων ανατίθεται στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής σε συνεργασία με την Ε.Κ.Ο.Φ.Ν.Σ. και θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς του αθλήματος την Δευτέρα 13 Μαΐου 2024 στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά, Μαραθώνα Αττικής.