Ο κ. Ιάκωβος Απέργης στο σχολείο μας!

Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2024
Ο κ. Ιάκωβος Απέργης στο σχολείο μας!

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πριν από λίγες μέρες, μας επισκέφτηκε ο κ. Ιάκωβος Απέργης, στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας της Α’ Γυμνασίου.

Ο κ. Απέργης, γνωστός σεφ, o οποίος κατάφερε να αλλάξει τη λογική του νοσοκομειακού φαγητού, συζήτησε με τους μαθητές και τις μαθήτριες λύνοντάς τους απορίες σχετικές με την υγιεινή διατροφή αλλά και για την απόφασή του να ασχοληθεί με τη μαγειρική. Άμεσος και αυθεντικός όπως πάντα, όχι μόνο απάντησε σε όλα τα ερωτήματα, αλλά έδωσε και συμβουλές στα παιδιά που αφορούν γενικότερα τη θέση τους στην κοινωνία.

Τον ευχαριστούμε θερμά που για ακόμα μια φορά ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας αλλά και για την υπόσχεσή του ότι θα κάνουμε ακόμα πιο ενδιαφέροντα πράγματα μαζί!

Εις το επανιδείν!