Καλλιτεχνικός Διαγωνισμός «Μην ενοχλείς τον φίλο μου»

Κυριακή, 4 Ιουνίου 2023
Καλλιτεχνικός Διαγωνισμός «Μην ενοχλείς τον φίλο μου»

Τον Απρίλιο και τον Μάιο διεξήχθη στο σχολείο ένας καλλιτεχνικός διαγωνισμός με θέμα «Μην ενοχλείς τον φίλο μου» που διοργανώθηκε από την ομάδα εκπαιδευτικών «Πάρε Θέση ενάντια στο σχολικό εκφοβισμό». Στόχος ήταν μέσα από τη δημιουργία έργων (ζωγραφική, ποίηση, κ.ά.) οι μαθητές να σκεφτούν πώς συνυπάρχουν ομαλά με τους συμμαθητές τους στο σχολείο, πώς βοηθούν και προστατεύουν τους φίλους τους.

Υπήρξε μεγάλη συμμετοχή μαθητών από όλες τις βαθμίδες (Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο) και πολλά αξιόλογα έργα, κάτι που χαροποίησε ιδιαίτερα την ομάδα.

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στις 24 και 25 Μαΐου σε όλες τις βαθμίδες, παρουσία όλων των μαθητών, και τα βραβεία, 18 εισιτήρια κινηματογράφου, παραδόθηκαν από εκπροσώπους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν ήταν :

Δημοτικό

- Κουκουρδή Ειρήνη (Δ2’) - Λάππα Βάσια (Δ2’) - Σκουλαροπούλου Ανδριάνα (Δ2’)

- Βαρίνου Λούιζα (ΣT2’) - Οικονομοπούλου Λίνα (ΣT2’) - Ντέτσικα Αθηναΐς (ΣT2’)

- Κατσαβοχρήστου Έλλη (ΣT2’) - Τριγγλίμα Δέσποινα (ΣT2’)

Γυμνάσιο

- Καραϊσαρίδη Κατερίνα (2Β’) - Κούτσικου Δέσποινα (2Γ’) - Μπενέτου Αρετή (2Δ’)

- Παπαγγελοπούλου Θεοδώρα (2Δ’)

Λύκειο

- Ρέγκλης Κωνσταντίνος (4Ε')

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, ο οποίος είναι πάντα αρωγός στο έργο των εκπαιδευτικών και ανέλαβε τη βράβευση των μαθητών.