Ημερίδα Στίβου στη μνήμη του εκπαιδευτικού Πέτρου Ακριβάκη.

Τετάρτη, 15 May 2024
Ημερίδα Στίβου στη μνήμη του εκπαιδευτικού Πέτρου Ακριβάκη.

Την Τετάρτη 15 Μαΐου 2024, το Τμήμα Φυσικής Αγωγής της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης πραγματοποίησε Ημερίδα Στίβου αφιερωμένη στη μνήμη του καθηγητή Φυσικής Αγωγής, Πέτρου Ακριβάκη.

Στο Στάδιο του Πανιώνιου Γ.Σ.Σ., το οποίο παραχώρησε η Διοίκηση του Ιστορικού Συλλόγου της Νέας Σμύρνης, έλαβαν μέρος οι Ομάδες Στίβου της Λεοντείου Σχολής Αθηνών, της Σχολής Μωραΐτη, του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδος - PIERCE, του Αθλητικού Ομίλου «ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ» και της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου ξεπέρασαν τις εκατόν είκοσι (120) συμμετοχές. Έλαβαν μέρος σε αγώνες δρόμου, στα άλματα, στη σφαιροβολία και στις σκυταλοδρομίες. Οι αγώνες διεξήχθησαν σύμφωνα με τους κανονισμούς του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. και με επίσημους κριτές του στίβου.

Από το Γυμνάσιό μας συμμετείχαν 12 μαθητές και μαθήτριες σε διάφορα αγωνίσματα:

1. ΔΑΒΗ ΑΝΝΑ

2. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

3. ΖΑΧΑΡΙΑ ΝΑΤΑΛΙΑ

4. ΖΩΝΤΟΥ ΝΙΚΟΛ-ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ

5. ΚΑΠΑΡΟΥ ΑΡΕΤΗ

6. ΛΑΜΑΡΗ ΜΕΛΙΝΑ

7. ΡΕΓΚΛΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

8. ΚΑΛΛΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΘΩΜΑΣ

10. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

11. ΜΑΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

12. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

με αξιόλογες επιδόσεις και σημαντικά αποτελέσματα!

Στον αγώνα δρόμου 80 μέτρων αγοριών και τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν μαθητές του σχολείου μας:

Μαρίνος Παναγιώτης Γ’ Γυμνασίου στην 1η θέση, Κωνσταντινίδης Γρηγόρης, Β’ Γυμνασίου στη 2η θέση και Κατσαρός Θωμάς, Γ’ Γυμνασίου στην 3η θέση!

Θερμά συγχαρητήρια στους νικητές, αλλά και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!

Και εις ανώτερα!