Η ορχήστρα Eastview High School Band από τη Μινεσότα των ΗΠΑ στο Γυμνάσιό μας.

Πέμπτη, 13 Απριλίου 2023
Η ορχήστρα Eastview High School Band από τη Μινεσότα των ΗΠΑ στο Γυμνάσιό μας.

Η Β΄τάξη του Γυμνασίου μας είχε την Πέμπτη 30/3 την τύχη και τη χαρά να παρακολουθήσει τη συναυλία της ορχήστρας "Eastview High School Band" από τη Μινεσότα των ΗΠΑ, η οποία περιλαμβάνει 130 μέλη. Η έμπειρη μαθητική ορχήστρα του αμερικανικού σχολείου, υπό τη διεύθυνση δυο μαέστρων ερμήνευσε ποικιλία μουσικών κομματιών και τα μέλη τους καταχειροκροτήθηκαν από τους μαθητές και τις μαθήτριες, αλλά και από τους εκπαιδευτικούς!

Θερμά συγχαρητήρια!

On Thursday, March 30th 2023 both Leonteios Athens Junior High School students and teachers derived great pleasure from attending a music performance by the Eastview High School Band, a top-ranked youth band from Minnesota, USA. Codirected by two conductors, the 130-member Eastview Band presented a challenging music program including compositions of the contemporary era.