Επίσκεψη Επιτετραμμένου της Αραβικής Δημοκρατίας της Συρίας, κ. Firas Al Rashidi, στην Λεόντειο Σχολή Αθηνών

Τρίτη, 7 Μαρτίου 2023

Την Παρασκευή 3 Μαρτίου 2023, ο Επιτετραμμένος της Αραβικής Δημοκρατίας της Συρίας, κ. Firas Al Rashidi συνοδευόμενος από εκπροσώπους της Πρεσβείας επισκέφθηκε το σχολείο μας προκειμένου να ευχαριστήσει για τις δράσεις αλληλεγγύης της Μαριανής Οικογένειας προς τον πληγέντα συριακό λαό από τον ισχυρό σεισμό της 6ης Φεβρουαρίου 2023.

Η ανταπόκριση όλων στην ανθρωπιστική βοήθεια ήταν σημαντική και συγκινητική αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά ότι η Μαριανή Οικογένεια είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη στην υποστήριξη των συνανθρώπων μας που βρίσκονται σε ανάγκη σε όλα τα μέρη της γης.

Μαριανός Οργανισμός Λεοντείων Σχολών και Κοινωνικών Έργων

Λεόντειος Σχολή Αθηνών

Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης

Κέντρο Μελέτης «Καρδιά χωρίς σύνορα»