ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΗΣ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Τρίτη, 24 Οκτωβρίου 2023

A) Το Λύκειο της Λεοντείου Σχολής Αθηνών διοργανώνει πενθήμερη εκπαιδευτική εκδρομή με τη συμμετοχή ομάδας μαθητών της Γ’ Λυκείου στο Μιλάνο και στη Βενετία από τις 4 έως και 8 Δεκεμβρίου 2023. Οι προδιαγραφές της μετακίνησης αναρτήθηκαν στη σχετική σελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α’ Αθήνας και μέχρι τη λήξη της προθεσμίας, κατατέθηκαν τρεις σφραγισμένες προσφορές από τα εξής ταξιδιωτικά γραφεία: GASSI HOLIDAYS, SYNTHESIS GROUP  και I.Q HOLIDAYS.

Στην συνέχεια, συγκροτήθηκε η προβλεπόμενη από το Νόμο επιτροπή, η οποία άνοιξε τις προσφορές, οι οποίες ήταν οι εξής:

GASSI HOLIDAYS: 820 €

SYNTHESIS GROUP:  850€

I.Q HOLIDAYS: 795 €

Σημειώνεται ότι ο διαγωνισμός δεν είναι μειοδοτικός.

Η επιτροπή τελικά επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου I.Q HOLIDAYS.

B) Το Λύκειο της Λεοντείου Σχολής Αθηνών διοργανώνει πενθήμερη  εκδρομή με τη συμμετοχή μαθητών/-τριών της Γ’ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη από τις 4 έως τις 8 Δεκεμβρίου 2023. Οι προδιαγραφές της μετακίνησης αναρτήθηκαν στη σχετική σελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α’ Αθήνας και μέχρι τη λήξη της προθεσμίας, κατατέθηκαν τρεις σφραγισμένες προσφορές από τα εξής ταξιδιωτικά γραφεία: GASSI HOLIDAYS, SYNTHESIS GROUP  και I.Q HOLIDAYS και SALONIC STAR.

GASSI HOLIDAYS: 360 €

I.Q HOLIDAYS: 340 €

SYNTHESIS GROUP: 355 €

SALONIC STAR: 360

Σημειώνεται ότι ο Διαγωνισμός δεν είναι μειοδοτικός.

Η επιτροπή τελικά επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου I.Q HOLIDAYS.