ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΚΑΤΑΚΤΗΡΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΑΛΛΙΚΩΝ-ΤΡΙΤΗ 05/09/2023-Ώρα 08.00-09.30

Τρίτη, 29 Αυγούστου 2023
ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΚΑΤΑΚΤΗΡΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΑΛΛΙΚΩΝ-ΤΡΙΤΗ 05/09/2023-Ώρα 08.00-09.30

Στο πλαίσιο της καλύτερης οργάνωσης του Γυμνασίου μας και της κατάταξης των μαθητών μας σε επίπεδα Γαλλικών για το σχολικό έτος 2023-2024, θα διεξαχθεί η επαναληπτική Κατατακτήρια Εξέταση Γαλλικών την Τρίτη 05 Σεπτεμβρίου 2023 (08:00-09:30) στους χώρους του σχολείου μας.

Οι μαθητές/μαθήτριες θα πρέπει να ευρίσκονται στην αυλή του Γυμνασίου στις 07.55 το πρωί, έχοντας μαζί τους στυλό, μολύβι, γόμμα και ένα μπουκαλάκι νερό. Δεν επιτρέπεται η χρήση διορθωτικού. Η είσοδος θα γίνεται από την πόρτα της οδού Νεϊγύ (Είσοδος Γυμνασίου), ενώ η είσοδος των συνοδών στον χώρο του σχολείου ΔΕΝ είναι δυνατή. Οι μαθητές/-τριες θα συγκεντρωθούν στην αυλή του Γυμνασίου και θα οδηγηθούν στην αίθουσα εξέτασης από τις καθηγήτριες των Γαλλικών. Παρακαλούμε οι μαθητές/-τριες να μην εισέρχονται από την κεντρική Γραμματεία!

Οι μαθητές/-τριες που θα εξεταστούν αμέσως μετά και στα Αγγλικά θα έχουν την ευκαιρία να κάνουν ένα σύντομο διάλειμμα ανάμεσα στις δύο εξετάσεις.

Η δυνατή αποχώρηση των μαθητών/-τριών θα είναι από τις 08.45 π.μ. και εξής.

Στην περίπτωση που

1. το παιδί έλαβε κάποιο δίπλωμα Γαλλικών στη διάρκεια του φετινού καλοκαιριού ή

2. επιθυμείτε το παιδί σας να ενταχθεί σε Τμήμα Αρχαρίων και κατά συνέπεια να μην συμμετάσχει στο κατατακτήριο τεστ,

παρακαλούμε ενημερώστε μας το ταχύτερο δυνατόν, αν δεν το έχετε ήδη κάνει!