Ενημερωτική συνάντηση Διεύθυνσης-Γονέων/Κηδεμόνων του Λυκείου.

Κυριακή, 8 Οκτωβρίου 2023
Ενημερωτική συνάντηση Διεύθυνσης-Γονέων/Κηδεμόνων του Λυκείου.

Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2023 στις 7.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκε η ενημέρωση των γονέων του Λυκείου από τη Διεύθυνση της βαθμίδας.

Στο πλαίσιο αυτής της ενημέρωσης έγινε και η απονομή των υποτροφιών ''Δεληκούρα'' στους δύο πρώτους επιτυχόντες των Πανελλαδικών Εξετάσεων του 2023, τον Βασίλα Γεώργιο (Σχολή Ικάρων) και στην Πηλιχού Μυρτώ (Ιατρική ΕΚΠΑ). Την απονομή έκανε ο ίδιος ο κ. Αλέξανδρος Δεληκούρας, ο οποίος παρευρέθηκε στο θέατρο του σχολείου μας μαζί με τη σύζυγό του.

Οι γονείς ενημερώθηκαν λεπτομερώς από τον Υποδιευθυντή κ. Παπασπύρου και τον Υπεύθυνο του ΣΕΠ κ. Κάββαλο  για το ωρολόγιο πρόγραμμα, την τράπεζα θεμάτων, τους προσανατολισμούς, το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων, τον Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό και γενικά όλα όσα αφορούν τα παιδιά τους σε σχέση με τη βαθμίδα του Λυκείου.