Ενημερωτική συνάντηση Διεύθυνσης-Γονέων/Κηδεμόνων του Γυμνασίου.

Τετάρτη, 4 Οκτωβρίου 2023
Ενημερωτική συνάντηση Διεύθυνσης-Γονέων/Κηδεμόνων του Γυμνασίου.

Την Τετάρτη 27/09/2023 και ώρα 19.00, πραγματοποιήθηκε στο θέατρο του σχολείου μας η καθιερωμένη ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων του Γυμνασίου από τη Διεύθυνση της μονάδας.

Η συνάντηση περιελάμβανε μια ενημερωτική προβολή για τις γενικές αρχές και αξίες και τη φιλοσοφία του σχολείου μας, ομιλία του Γενικού Διευθυντή, κ. Χρήστου Νάκη και έναν σύντομο χαιρετισμό από την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κ. Άννα Σβορώνου.

Ακολούθησε μια αναλυτική παρουσίαση θεμάτων που αφορούν την οργάνωση και λειτουργία του Γυμνασίου από τη Διευθύντρια του Γυμνασίου, κ. Αμαλία Σκούρα, τον Υποδιευθυντή, κ. Νικόλαο Βουτσινά και την Ψυχολόγο της Δευτεροβάθμιας, κ. Λίνα Κεσανοπούλου.

Παρούσες ήταν οι Επόπτριες των τριών τάξεων, κκ. Γεωργία-Δήμητρα Σταματοπούλου (Γ΄ Γυμνασίου), Ειρήνη Πρίντεζη (Β΄ Γυμνασίου) και Ελισάβετ Βιδάλη (Α΄ Γυμνασίου), καθώς και οι Υπεύθυνες των Γαλλικών και Αγγλικών του Γυμνασίου, κκ. Ραλλία Βάζου και Αγγελική Τσέτη και πολλοί διδάσκοντες.

Τα βασικά σημεία της παρουσίασης σχετικά με βασικές λειτουργίες του Γυμνασίου μας, μπορείτε στην ιστοσελίδα της Σχολής μας ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο: