Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester - Ημέρα ένατη.

Πέμπτη, 11 Ιουλίου 2024
Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester - Ημέρα ένατη.

Εκπαιδευτικό ταξίδι του Γυμνασίου μας στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester (03-12/07/2024).

Ένατη μέρα του ταξιδιού των μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου μας στην Αγγλία με βόλτα στο ηλιόλουστο Λονδίνο!

Πρώτη στάση στο Tower of London όπου απολαύσαμε παγωτά και fish and chips. Στη συνέχεια κατεβήκαμε στο Embankment και ξεκινήσαμε την κρουαζιέρα μας στον Τάμεση από το Tower Bridge έως το Westminster.

Είδαμε και φωτογραφίσαμε σπουδαία κτίρια όπως την Tate Modern, το Royal Albert Hall, το London Aquarium και φυσικά το London Eye! Κατεβήκαμε από το πλοίο, περάσαμε το Westminster Abbey, διασχίσαμε το καταπράσινο και γεμάτο λουλούδια Whitehall Garden και κάναμε μια μικρή στάση στο Ministry of Defence.

Περπατήσαμε μέχρι το Αdelphi Theatre όπου παρακολουθήσαμε το φαντασμαγορικό musical Back to the Future! Η μέρα μας έκλεισε με βόλτα, φαγητό και ψώνια στη Leicester Square.