Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester - Ημέρα δέκατη.

Παρασκευή, 12 Ιουλίου 2024
Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester - Ημέρα δέκατη.

Εκπαιδευτικό ταξίδι του Γυμνασίου μας στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Essex/Colchester (03-12/07/2024).

Δέκατη και τελευταία μέρα του ταξιδιού των μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου μας στην Αγγλία. Πρωινό ξύπνημα, πακετάρισμα, μάθημα και αποφοίτηση! Μεσημεριανό γεύμα και αναχώρηση. Όλοι αναρωτιόμαστε πώς πέρασαν τόσες μέρες... Επιστρέφουμε με τις βαλίτσες μας γεμάτες ενθύμια, με πολλές εικόνες και αναμνήσεις και με πολλούς νέους φίλους από διαφορετικά μέρη του κόσμου. Ο σκοπός επετεύχθη!

Αν και η πτήση μας είχε καθυστέρηση, δεν πτοήθηκε κανείς! Παραπάνω χρόνος για ψώνια και φαγητό στο αεροδρόμιο και κυρίως ακόμα λίγος χρόνος με τους φίλους μας! Η πτήση της επιστροφής ήταν άψογη και πατήσαμε ελληνικό έδαφος στις 4:40.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!