Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Brunel/Uxbridge - Ημέρες έβδομη και όγδοη.

Σάββατο, 13 Ιουλίου 2024

Εκπαιδευτικό ταξίδι του Γυμνασίου μας στην Αγγλία-Πανεπιστήμιο Brunel/Uxbridge (06-15/07/2024).

Η έβδομη και η όγδοη μέρα του ταξιδιού περιελάμβαναν μάθημα και ψυχαγωγικές-αθλητικές δραστηριότητες στους χώρους του πανεπιστημίου, περίπατο στο κοντινό Uxbridge και διασκέδαση με μια βραδιά disco που ενθουσίασε τα παιδιά!

Ακολούθησε μία όμορφη, αλλά και κουραστική βόλτα στο Brighton, με ηλιόλουστο καιρό! Περπατήσαμε στην κεντρική προβλήτα και στο west pier, αναπνεύσαμε θαλασσινό αέρα, μπήκαμε στα δαιδαλώδη στενάκια της πόλης, τα Lanes, κάναμε τα ψώνια μας στο εμπορικό κέντρο Churchill και καταλήξαμε στο Royal Pavilion, το βασιλικό περίπτερο, στο οποίο θαυμάσαμε το ανακαινισμένο εσωτερικό, τα διάφορα πολυτελώς διακοσμημένα δωμάτια, τα παραδοσιακά έπιπλα και τα ασυνήθιστα σκεύη που χρησιμοποιούνταν δεκαετίες πριν.

Επιστρέψαμε γεμάτοι ωραίες εικόνες και περάσαμε μια χαλαρή βραδιά στο πανεπιστήμιο.