Εκδήλωση για τον σχολικό εκφοβισμό στο Χαμόγελο του Παιδιού στις 6/3/2023

Πέμπτη, 9 Μαρτίου 2023
Εκδήλωση για τον σχολικό εκφοβισμό στο Χαμόγελο του Παιδιού στις 6/3/2023

Τη Δευτέρα 6/3/2023, ημέρα αφιερωμένη στην αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού,

το Χαμόγελο του Παιδιού διοργάνωσε στο Επιχειρησιακό Κέντρο ''Ανδρέας Γιαννόπουλος'' εκδήλωση, που αφορούσε την αντιμετώπιση του συγκεκριμένου φαινομένου, ειδικά μετά την έξαρση που αυτό παρουσίασε μετά την πανδημία. Ανάμεσα στους ομιλητές/-τριες της εκδήλωσης ήταν και η μαθήτριά μας, Μιράντα Λειβάδη, εθελόντρια στο you smile, η οποία μαζί με άλλες τρεις μαθήτριες - εθελόντριες ανέπτυξαν το πως λειτουργεί ο σχολικός εκφοβισμός και ποια πρέπει να είναι η στάση μας τόσο απέναντι στο θύμα, όσο και απέναντι στον θύτη. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Διευθυντής του Λυκείου κ. Βούλγαρης Γεώργιος, ο Επόπτης της Β΄ Λυκείου κ. Κοσσίδας Ιωάννης και εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων η κ. Καζνέση, ταμίας του Συλλόγου.