Β’ φάση του προγράμματος ανταλλαγής με το Μαριανό σχολείο Sants Les Corts της Βαρκελώνης - πρώτη ημέρα

Σάββατο, 2 Μαρτίου 2024

Η πρώτη ημέρα της φιλοξενίας των Καταλανών μαθητών και μαθητριών περιελάμβανε πολλές και διάφορες ενδιαφέρουσες εμπειρίες με την φροντίδα των καταπληκτικών γονέων των παιδιών μας, οι οποίοι κυριολεκτικά ξεπέρασαν τον εαυτό τους!

Μετά το αεροδρόμιο, επίσκεψη στο γήπεδο της ΑΕΚ-OPAP Arena, ξενάγηση στο Μουσείο Μικρασιατικού Ελληνισμού και γεύμα σε παραδοσιακό εστιατόριο που συνοδεύτηκε από κέφι, τραγούδια και χορούς! Όλα τα παιδιά έμειναν ενθουσιασμένα! Οι φιλοξενούμενοί μας πήραν μια πρώτη γεύση του πλούσιου προγράμματος που έχει προετοιμαστεί από το σχολείο, τα παιδιά μας και τις οικογένειές τους για την εβδομάδα που έρχεται!