Β’ φάση του προγράμματος ανταλλαγής με το Μαριανό σχολείο Sants Les Corts - δεύτερη ημέρα

Κυριακή, 3 Μαρτίου 2024

Τα νέα από τη β’ φάση του προγράμματος ανταλλαγής με το Μαριανό σχολείο Sants Les Corts!

Η δεύτερη ημέρα των φιλοξενούμενων Καταλανών μαθητών και μαθητριών με τους Έλληνες συμμαθητές και τις οικογένειές τους κύλησε γεμάτη εκπλήξεις και δραστηριότητες σε διαφορετικά σημεία!

Άλλοι επισκέφτηκαν την παραλία της Νέας Μάκρης και απόλαυσαν την λιακάδα, άλλοι επισκέφτηκαν τον Τύμβο του Μαραθώνα και έβγαλαν φωτογραφίες στον ανδριάντα του Μιλτιάδη, άλλοι προτίμησαν την κοντινή Αίγινα και τις παραλίες της και άλλοι τον Νομό Φθιώτιδας, όπου κολύμπησαν στα Καμένα Βούρλα και επισκέφτηκαν το κέντρο ιστορικής ενημέρωσης Θερμοπυλών.

Οι πιο περιπετειώδεις δοκίμασαν τις αντοχές τους στο Αdventure Ρark στην Μαλακάσα!

Σίγουρα οι δραστήριοι και ακάματοι γονείς των μαθητών/-τριών μας δεν άφησαν για δεύτερη ημέρα κανέναν παραπονούμενο!