Β’ φάση των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts - τέταρτη ημέρα

Τετάρτη, 6 Μαρτίου 2024

Η τέταρτη μέρα της β’ φάσης των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts ξεκίνησε με περίπατο στον πεζόδρομο της Διονυσίου Αρεοπαγίτου και συνεχίστηκε με επίσκεψη και ξενάγηση στον Ιερό Βράχο και το Μουσείο της Ακρόπολης!

Στη συνέχεια περπάτημα ως το Ζάππειο και το Παναθηναϊκό Στάδιο, όπου τα παιδιά και οι συνοδοί ενημερώθηκαν για την ιστορία του σταδίου, όπου έλαβαν χώρα οι πρώτοι Ολυμπιακοί Αγώνες των νεοτέρων χρόνων και κατέληξαν για φαγητό και απογευματινή βόλτα στο Θησείο.

Η ενδιαφέρουσα ημέρα έκλεισε με ψώνια και βραδινή περιήγηση στο Athens Mall.