Β’ φάση των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts.

Πέμπτη, 13 Απριλίου 2023

Η πρώτη μέρα της β’ φάσης των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts κύλησε όμορφα με ξενάγηση και γνωριμία με το σχολειο μας και μια πρώτη βόλτα στο κεντρο της πόλης!

Η δεύτερη μέρα της β’ φάσης των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts ξεκίνησε με περίπατο στον πεζόδρομο της Διονυσίου Αρεοπαγίτου και συνεχίστηκε με επίσκεψη και ξενάγηση στον Ιερό Βράχο και το Μουσείο της Ακρόπολης!

Το Σάββατο 18/03/2023, τρίτη μέρα της β’ φάσης των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts περιελάμβανε επίσκεψη και ξενάγηση στο Σουνιο, φαγητό στην ευρύτερη περιοχή, ενώ έκλεισε με χαλαρωτικές βόλτες σε διάφορα σημεία της Αθήνας!Η πέμπτη μέρα της β’ φάσης των ανταλλαγών του Γυμνασίου μας με το Μαριανό σχολείο της Βαρκελώνης Sants Les Corts περιελάμβανε επίσκεψη και ξενάγηση στο αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου και στο Ναύπλιο, με βόλτες στην όμορφη λιακάδα και σύσφιγξη των σχέσεων των σχολείων μας!