Αθλητική Ημέρα στο Λύκειο

Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου 2024
Αθλητική Ημέρα στο Λύκειο

Την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024, οι μαθητές/-τριες του σχολείου μας γιόρτασαν για ακόμη μια χρονιά την 11η Πανελλήνια και Ευρωπαϊκή ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με κοινό σύνθημα ''Αθλούμαστε μαζί. Δίνουμε ποιότητα στη ζωή''. Στο πλαίσιο αυτό έχοντας ως βασικό στόχο την καθολική συμμετοχή των παιδιών μας, ανεξάρτητα από το επίπεδο φυσικών ικανοτήτων/δεξιοτήτων πραγματοποιήθηκαν από τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής του Λυκείου - κ. Παπαδημητρίου Σωτήρη και κ. Κοτσιφάκη Θωμά - δράσεις και αθλητικές δραστηριότητες όπως: παραδοσιακοί χοροί, επιτραπέζια αντισφαίριση, πετοσφαίριση, καλαθοσφαίριση, ποδόσφαιρο, καθώς και προβολή ενδεικτικού βίντεο από την εκπομπή ''μηχανή του χρόνου''. Η ενεργή συμμετοχή των μαθητών/-τριών και η γενικότερη δραστηριοποίηση τους δηλώνουν ένα πολύ θετικό μήνυμα σε όλους μας και είναι άξια συγχαρητηρίων.