11η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2024
11η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Στο πλαίσιο του εορτασμού της 11ης  Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, με σύνθημα « Αθλούμαστε μαζί. Δίνουμε ποιότητα στη ζωή» υποδεχθήκαμε σήμερα 30 Σεπτεμβρίου 2024, τα παιδιά του Διαμαντίδειου Νηπιαγωγείου της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης στο 5*5 γήπεδο του Σχολείου μας, όπου με την βοήθεια των καθηγητών της Φυσικής Αγωγής, Κύργια Μιχάλη και Έλενα Κανελοπούλου, αφιερώσαμε την ημέρα σε ομαδικές αθλητικές δράσεις, τσουβαλοδρομίες, δρόμοι μετ’ εμποδίων προκειμένου να αναδείξουμε τα οφέλη και την σημασία της σωματικής άσκησης, του αθλητισμού, της χαράς, της συνεργασίας για την υγεία και την βελτίωση της ποιότητας ζωής.

Με την ολοκλήρωση των δραστηριοτήτων πήραμε τα μετάλλιά μας για να θυμόμαστε την ημέρα σχολικού αθλητισμού!

Ευχαριστούμε τα παιδιά και τις εκπαιδευτικούς του Διαμαντίδειου Νηπιαγωγείου της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης για την όμορφη μέρα που περάσαμε μαζί!

Διαμαντίδειο Νηπιαγωγείο Λεοντείου Σχολής Αθηνών