Τελετή Αποφοίτησης 2024!

Τετάρτη, 3 Ιουλίου 2024
Τελετή Αποφοίτησης 2024!

27 Ιουνίου 2024... Η ξεχωριστή αυτή ζεστή βραδιά του καλοκαιριού ταυτίστηκε απολύτως με τη θέρμη των αναμνήσεων και των συναισθημάτων, που πλημμύρισαν τις καρδιές και τα μάτια των φετινών Τελειοφοίτων, οι οποίοι ολοκλήρωσαν το μακρύ «ταξίδι» τους στo Σχολείο μας, ένα ταξίδι γνώσης, δράσης και φιλίας, το οποίο ξεκίνησε στις 11 Σεπτεμβρίου 2012...

Μέσω του θεατρικού τους δρώμενου, των τραγουδιών, του χορού, των ομιλιών, των φωτογραφιών της δωδεκαετούς πορείας τους, των διακρίσεων και των βραβείων τους οι Τελειόφοιτοί μας μάς ταξίδεψαν σε όλες εκείνες τις στιγμές, οι οποίες σημάδευσαν τη μαθητική τους διαδρομή. Τα, επίσης, θερμά λόγια των Διευθυντών, των γονέων και των Αποφοίτων όχι μόνο με τη γλυκύτητα της νοσταλγίας, αλλά, κυρίως, με την ένταση της προσδοκίας συνόδευσαν τους Τελειοφοίτους του Σχολείου μας, οι οποίοι με «όπλα» την ατομική και κοινωνική αξιοπρέπεια, την ευγένεια του χαρακτήρα, την καλοσύνη της χριστιανικής ψυχής, τη διαθεσιμότητα προς τον συνάνθρωπο και την ταπεινότητα καλούνται να ανοίξουν τα δικά τους φτερά και να πετάξουν όσο πιο μακριά γίνεται.

Όλοι εμείς, οι Δάσκαλοι και οι Καθηγητές τους θα τους περιμένουμε πάντα ευπρόσδεκτα!

Καλή αντάμωση, αγαπητά μας παιδιά!!!