Στατιστικά Μέσων Όρων Γραπτής βαθμολογίας Πανελλαδικών εξετάσεων 2024

Δευτέρα, 1 Ιουλίου 2024
Στατιστικά Μέσων Όρων Γραπτής βαθμολογίας Πανελλαδικών εξετάσεων 2024

Τα αποτελέσματα των φετινών πανελλαδικών εξετάσεων είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά, επιβεβαιώνοντας την αφοσίωση και την προσπάθεια των μαθητών/-τριών μας.

Ιδιαίτερα, οι δύο υψηλότερες βαθμολογικές κατηγορίες αναδεικνύουν εξαιρετικές επιδόσεις:
•    Ένα εντυπωσιακό 15% των μαθητών/-τριών πέτυχε βαθμολογία πάνω από 18. Αυτά τα αποτελέσματα αποδεικνύουν την ακαδημαϊκή αριστεία και τη σκληρή δουλειά τους, θέτοντας τα θεμέλια για μια λαμπρή εκπαιδευτική και επαγγελματική πορεία.
•    Το μεγαλύτερο ποσοστό, 37%, βρίσκεται στη βαθμολογική κλίμακα 15-17,9. Αυτό καταδεικνύει τη σταθερή πρόοδο και την υψηλή ποιότητα της εκπαίδευσης που λαμβάνουν οι μαθητές/-τριες μας, αναδεικνύοντας την πλειονότητα ως καλά προετοιμασμένη και με ισχυρή βάση γνώσεων.

Συγχαρητήρια σε όλους/όλες για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους!!! Αυτά τα αποτελέσματα δεν είναι μόνο προσωπικές νίκες, αλλά και απόδειξη της συλλογικής προσπάθειας εκπαιδευτικών, γονέων και μαθητών/-τριών. Συνεχίστε να στοχεύετε ψηλά!