Το Σχολείο μας στον 7ο αγώνα Ιστορικής Μνήμης της Νέας Σμύρνης

Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου 2023
Το Σχολείο μας στον 7ο αγώνα Ιστορικής Μνήμης της Νέας Σμύρνης

Την Κυριακή 1η Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε ο 7ος αγώνας Ιστορικής Μνήμης της Νέας Σμύρνης, μια σπουδαία αθλητική διοργάνωση, η οποία έχει σημαντικό ιστορικό, πολιτιστικό και πολιτισμικό ενδιαφέρον και τελείται υπό την Αιγίδα του Πολιτιστικού και Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Νέας Σμύρνης.

Με σύνθημα "Τρέχοντας στην Ιστορία", μαθητές/-τριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο, αλλά και 60 μαθητές/-τριες από τις Δ', Ε' και ΣΤ' τάξεις του δημοτικού "Άγιος Διονύσιος" συμμετείχαν για άλλη μία χρονιά στον άγωνα των 2.5 χλμ.
Αξίζει να αναφέρουμε πως η μαθήτρια Ειρήνη Κοντογιάννη της Δευτέρας (Β’) Τάξης του Γυμνασίου τερμάτισε δεύτερη (2η) στα 2,5 χλμ., κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο.
Ήταν πράγματι μια πολύ ξεχωριστή εμπειρία για μικρούς και μεγάλους, μια γιορτή του αθλητισμού και της πόλης μας!

Συγχαρητήρια σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριές μας για τη συμμετοχή και την προσπάθεια τους!!!