Το Νηπιαγωγείο μας ταξιδεύει στην εποχή των δεινοσαύρων!

Πέμπτη, 7 Μαρτίου 2024
Το Νηπιαγωγείο μας ταξιδεύει στην εποχή των δεινοσαύρων!

Την Τρίτη το πρωί οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας βγήκαν στην αυλή του σχολείου και εκεί τους περίμενε μια μοναδική έκπληξη!

Η μοναδική ομάδα των Dinoverse είχε φέρει τη γη των δεινοσαύρων στον κήπο του Διαμαντίδειου και κάλεσε τα παιδιά να την γνωρίσουν μέσα από διάφορες δοκιμασίες!

Περπάτημα πάνω στη δοκό ισορροπίας, διελκυστίνδα, μάζεμα αβγών δεινοσαύρων από το προαύλιο και ένα κυνήγι θησαυρού το οποίο τα οδήγησε στον τυραννόσαυρο Ross. Μαζί του τραγούδησαν, χόρεψαν, του έκαναν ερωτήσεις προκειμένου να τον γνωρίσουν, τον χάιδεψαν και έβγαλαν ομαδικές αναμνηστικές φωτογραφίες !
Στο τέλος της επίσκεψής του ο Ross είχε ετοιμάσει μοναδικούς επαίνους  για κάθε ένα από τα παιδάκια μας προκειμένου να τους θυμίζει την καταπληκτική εμπειρία που έζησαν μαζί του!

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα των Dinoverse για την καταπληκτική εμπειρία και τα μοναδικά παιχνίδια! 🦖💚