"Μάνος Λοΐζος: Ενθύμιο Τρυφερότητας" - Μια βραδιά γεμάτη συγκινήσεις!

Δευτέρα, 1 Απριλίου 2024
"Μάνος Λοΐζος: Ενθύμιο Τρυφερότητας" - Μια βραδιά γεμάτη συγκινήσεις!

Το Σάββατο 30 Μαρτίου, στο θέατρο του Σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το μουσικό μας αφιέρωμα με τίτλο «ΜΑΝΟΣ ΛΟΪΖΟΣ: Ενθύμιο τρυφερότητας»!

Σε ένα κατάμεστο θέατρο τραγουδήσαμε, νοσταλγήσαμε και συγκινηθήκαμε με τις μελωδίες, αλλά και τις ιστορίες του αξέχαστου και λατρεμένου μας συνθέτη. Η Νεανική Χορωδία της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης, η ορχήστρα μας και ξεχωριστοί σολίστ μας παρουσίασαν ένα άρτιο αισθητικά αποτέλεσμα που μας ταξίδεψε στη νεότερη ιστορία του ελληνικού τραγουδιού…

Στις κορυφαίες στιγμές της βραδιάς συγκαταλέγεται ασφαλώς η τιμητική συμμετοχή του Γιώργου Νταλάρα με την καθηλωτική του ερμηνεία στα τραγούδια «Αχ χελιδόνι μου» και «Δέντρο», αλλά και η συνύπαρξή του επί σκηνής με τον σπουδαίο δεξιοτέχνη του μπουζουκιού και συνθέτη Θανάση Πολυκανδριώτη στο θρυλικό «Ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας»!