Επιβράβευση για την τήρηση του «Συμβολαίου Τμήματος»!

Τρίτη, 30 May 2023
Επιβράβευση για την τήρηση του «Συμβολαίου Τμήματος»!

Η πρωτοβουλία του «Συμβολαίου Τμήματος» ως σχεδίου δράσης για τη φετινή σχολική χρονιά ολοκληρώθηκε με επιτυχία από τους/τις μαθητές/-τριες του τμήματος 3Ζ της Τρίτης (Γ’) Τάξης του Γυμνασίου που κατάφεραν να τηρήσουν τους όρους του «Συμβολαίου» και επιβραβεύθηκαν με μια επιπλέον εξόρμηση.

Η εξόρμηση ξεκίνησε με την επίσκεψή μας στο «Μουσείο Ψευδαισθήσεων», όπου βιώσαμε ωραίες στιγμές, διασκεδάσαμε, γελάσαμε και αστειευτήκαμε, «παίζοντας» με τις ψευδαισθήσεις, οι οποίες προέκυπταν από τον συνδυασμό ποικίλων οπτικών στοιχείων και τεχνικών. Κατόπιν, συνεχίστηκε με έναν περίπατο στον γραφικό αθηναϊκό πεζόδρομο της οδού Αδριανού και ολοκληρώθηκε με την πιο παραδοσιακή, πλακιώτικη και δημοφιλή συνήθεια, απολαμβάνοντας παραδοσιακά ελληνικά εδέσματα στο Μοναστηράκι!

Οι μαθητές/-τριες και οι Συνοδοί Εκπαιδευτικοί απολαύσαμε την εξόρμηση και επιστρέψαμε γεμάτοι χαμόγελα, όμορφες σχολικές αναμνήσεις και ωραίες εμπειρίες.
Συγχαρητήρια σε όλους σας! Και σε ανάλογες εμπειρίες και στο μέλλον!